Zdvižně posuvné dveře HS portál

Když vlastníte zahradu, je škoda na ni z domu pořádně nevidět. Velké prosklené plochy otevírají uzavřený obytný prostor do venkovního prostředí, přinášejí světlo, slunce a oku poskytují uklidňující pohled do zeleně. V letních měsících pak není nic krásnějšího než lehce odsunout prosklené křídlo do strany a ocitnou se na terase.

Zdvižně posuvné dveře - HS portál (HEBE SCHIEBE) si získávají stále větší oblibu mezi ostatními systémy posuvných dveří díky snadnému, komfortnímu ovládání a bezbariérovému prahu. Tento práh je sklolaminátový, proto dokonale přerušuje tepelný most.

Ačkoli na první dojem působí tyto dveře velmi lehce a křehce, lze je využít pro posuvná křídla velkých rozměrů, které mají i vyšší hmotnost. Jejich křídlo se posouvá ve vlastní kolejnici paralelně s rámem a neotvíravou částí, vozíky, na kterých dveře "jezdí", jsou elegantně skryty uvnitř posuvného křídla.

HS portal Schema A

Zdvižně posuvné dveře se vyrábí v různých provedeních jako jednokřídlové a dvoukřídlové s více variantami směru otevírání křídel. Nevýhodu tohoto typu dveří je horší utěsnění některých variant. Pro pasivní domy je vhodné jednokřídlové provedení s fixním a posuvným křídlem (schema A).

HS portál v novém provedení

Tento systém otevírání nebyl původně vyvinut pro naše podmínky a musel projít mnoha vylepšeními, aby obstál v našem klimatu a nakonec i vyhověl požadavkům energeticky úsporných domů. Za více než 10 let, co posuvné systémy HS portal vyrábíme, se změnily opravdu výrazně.

Došlo nejen k zesílení rámových profilů, ale celkovému zlepšení tepelně technických vlastností. Významným prvkem jsou „teplé" prahy z kompozitního materiálu. Zdokonalilo se i kování a způsob utěsnění dveří.

V naší nabídce najdete zdvižně posuvné dveře HS portal hned ve třech profilech: celodřevěné SOLID COMFORT, dřevohliníkové HA110 a minimalistické PROGRESSION.

S ohledem na velké rozměry výrobků upozorňujeme, že díly nad 3m délky nelze vyrobit bez délkového napojení.

Zdvižně posuvné dveře PROGRESSION

Nejnovější typ posuvných dveří HS PORTAL - PROGRESSION.

Minimalistické šířky rámů v provedení PROGRESSION dopřejí nerušený výhled do venkovního okolí. Na fasádě domu se rámy zcela schovají za tepelnou izolací a dodávají domu moderní vzhled s bezrámovým zasklením.

V jednokřídlovém provedení je dokonale neprůvzdušné.Certifikát PHI - HS PROGRESSION PLUS

Na výběr jsou dvě provedení zdvižně posuvných dveří:

  • HS PROGRESSION - celodřevěnémy posuvných dveří
  • HS PROGRESSION PLUS -  zlepšené tepelnětechnické parametry díky využití materiálu s velmi nízkou tepelnou vodivostí

Tepelně technické vlastnosti provedení HS PROGRESSION PLUS také splní náročné požadavky energeticky pasivních domů.

HS PROGRESSION: Uw = 0,69 W/m2K, Ug = 0,5 W/m2K
HS PROGRESSION PLUS: Uw = 0,65 W/m2K
, Ug = 0,5 W/m2K

Zdvižně posuvné dveře HS PROGRESSION PLUS dokonce získali prestižní certifikát německého Passivhaus Institutu v Darmstadtu ve třídě phA.

HS portal v dřevohliníkovém provedení

Pro toho, kdo chce mít jistotu absolutní ochrany proti povětrnostním vlivům, je v nabídce dřevohliníkové provedení HEBE SCHIEBE portal.

Výhodou zdvižně posuvných dveří je velmi nízký sklolaminátový práh, tedy prakticky bezbariérové řešení. Dále pak možnost velkých prosklených křídel. U posuvného křídla nad 300kg je možno doplnit přídavný pojezdový vozík s pružinovým systémem. S tímto vozíkem se otevírání a zavírání prosklených ploch o hmotnosti až 400kg stane hračkou.

Pro svou komfortnost, snadnou manipulaci a efektní vzhled tento systém postupně vytlačuje levnější provedení posuvných dveří (sklopně odsuvných).

Jako doplněk je možné si pořídit i elektrické ovládání dveří. Pomocí dálkového ovládání můžeme pohodlně otevírat a zavírat třeba z křesla dálkovým ovladačem.

poptávka
Dotaz
Odeslat
Pusťte přírodu k sobě domů!

Motto:

Les. Vůně dřeva.
Okno do dětství.
Jako z jiného světa.
Pohádka pro dospělé.

Dřevěné dveře - z lásky k přírodě
Dřevěné dveře - z lásky k přírodě

Déšť, sníh, mráz...samé nepříjemnosti. Jsme odolní. Vůči okolním vlivům
i mechanickému namáhání. Jako dřevěné dveře ze Slavony.