Dřevěná okna ze Slavonic

Dřevěná okna jsou tradiční součástí rodinných domů. Nejen pro to, že se k rodinnému domu prostě nejlépe hodí, ale mají i výborné tepelně-izolační vlastnosti.

S okny Slavona s můžete počítat s dlouhou životností, výbornou izolací, promyšleným konstrukčním řešením a precizním zpracováním.

Okna pro pasivní domy v moderním designu

Pasivní dům představuje dokonale vyladěný systém téměř beze ztrát tepelné energie. Klíčovým prvkem jsou přitom okna, která v každé stavbě představují značný potenciál ztrát. Na českém i evropském trhu se prosadilo unikátní okno PROGRESSION, v němž se setkávají špičkové technické parametry s moderním designem, vysokou životností a maximální bezpečností.

Nová okna PROGRESSION pro moderní pasivní domy

Okno Progression si ale s sebou na trh nenese pouze špičkový design a dlouhou životnost. Bylo vyvinuto pro pasivní domy a zárukou skutečně vynikajících parametrů je skutečnost, že získalo certifikaci německé instituce pasivních domů Passivhaus Institutu v Darmstadtu.

Sestavte si okno podle svých představ!

S oknem INSPIRO můžete volit jiný vzhled zvenku a jiný zevnitř, z každé strany jinou dřevinu i barvu.

Designová dřevěná okna INSPIRO

Vycházíme z přírody. Vážíme si dřeva jako materiálu.

Zapomeňte na natírání

Moderní výrobní technologie navíc životnost dřevěných oken prodloužily. Například současné elastické akrylové a UV odolné lazury zajišťují trvanlivost povrchové úpravy. Proto jsou obavy z nutnosti natírání dřevěných oken malicherné, patří již minulosti.

Dřevěná okna SOLID COMFORT SC78 a SC92

Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna se na trhu prosazují již několik let. Kombinují vlastnosti dřeva s ještě větší ochranou proti povětrnostním vlivům.  Z venkovní strany jsou totiž chráněna hliníkovým pláštěm.

 Dřevohliníková okna

Dřevěná okna a dřevohliníková okna jsou nejen hezká, ale také se dobře udržují a obsluhují. Díky celoobvodovému kování můžeme okno ovládat jedinou kličkou, současně je v zavřené poloze okenní křídlo uzavřeno v mnoha bodech po celém obvodu okna a tak přitlačeno na těsnící profil.

Proč se o zmíněné věci snažíme? V současné době se hojně staví energeticky úsporné domy. Proto klademe i velký důraz na tepelně-izolační vlastnosti oken, jejich těsnost, životnost, ale i vzhled a funkčnost. Standardem jsou okna s izolačními trojskly.

Okna se solárními zisky

Solární zisky okny jsou významným příspěvkem k pokrytí tepelných ztrát objektu. Cílem není získat co nejvíce sluneční energie, ale snížit potřebu tepla na vytápění. Také proto vyrábíme dřevěná okna a dřevohliníková okna s izolačními trojskly s vysokou energetickou propustností g=63%.

Navíc-okna by měla mít kladnou bilanci. Znamená to, že by měla více energie přijmout, než jimi unikne. Zde je významná propustnost slunečního záření sklem a orientace ke světovým stranám.

Na správné velikosti a orientaci oken záleží

Velikost oken přímo ovlivňuje nejen množství světla dopadajícího do místnosti, ale taky tepelnou ztrátu místnosti. I v případě použití nejlepších oken, která trh nabízí, je okno téměř vždy místem největšího úniku tepla. Vhodně orientovaná okenní plocha může být naopak zdrojem pasivních solárních zisků, které mohou výrazně ovlivnit celkovou energetickou koncepci domu.

A ještě k orientaci oken. Umožňuje-li to situační řešení stavby na pozemku, je vhodné orientovat maximum prosklených částí stavby jihovýchodním směrem. Po chladnější noci se tak dům dříve prohřeje a odpolední slunce již nebude ohřátý interiér ovlivňovat s takovou účinností jako při orientaci jihozápadní.

Detail modřínového okna s příčkami. Modřín je překrásné a velmi odolné dřevo.

Óda na dřevo

Tohle si odpustit nemůžeme. Dřevo je obnovitelným materiálem, který při svém vzniku spotřebovává skleníkový plyn oxid uhličitý. Připomeňme, že využívání obnovitelných materiálů je důležitým předpokladem pro dosažení trvale udržitelného rozvoje Země. Za výrobky ze dřeva, tedy i za dřevěnými okny, se skrývá minimální množství „šedé energie". Ta představuje součet všech energií spotřebovaných na výrobu nejen produktu samotného, ale i jednotlivých materiálů, jejich dopravu a taky jejich recyklaci.

Takže při výběru oken by mělo hrát hlavní roli i ekologické cítění stavebníka. V neposlední řadě však i pěkný vzhled přírodního materiálu-dřeva.

Dřevěná okna se vám zalíbí na první pohled.

Související témata:

poptávka
Dotaz
Odeslat
Pusťte přírodu k sobě domů!

Motto:

Les. Vůně dřeva.
Okno do dětství.
Jako z jiného světa.
Pohádka pro dospělé.

Dřevěná okna - z lásky k přírodě
Dřevěná okna - z lásky k přírodě

Vyrábíme dřevěná okna a myslíme na úsporu energií.  Jistě, to vás nepřekvapí.
Ale přemýšlíme za vás i v ekologických souvislostech.  Dřevo je nádherný,
a přitom obnovitelný materiál.