Eva Decastelo a okna ze Slavonic

Okna ze Slavonic si pořídila do svého nového domu Eva Decastelo. Teď je celá rodina spokojená ve svém novém útulném domově.

Eva Decastelo a okna ze Slavonic

„Koupili jsme krásný dům, kde architekt při jeho vymýšlení na první pohled uvažoval o hře světla a prostoru. Jen o tom přemýšlel už v roce 1935 a my tu stojíme v roce 2012 a z původní stavby se skoro nic nezměnilo. Dům je v současném stavu neobyvatelný, okna zničená, zůstala jen ta myšlenka o světle a prostoru. Ta musí zůstat zachovaná, protože s ní bude náš domov teprve útulný. Ale to kromě jiného znamená nedělat kompromisy. Ani při stavbě, ale už vůbec ne při výběru oken. Ty otevírají prostor a pouští živé světlo do interiéru. A navíc od nich očekáváte, že budou chránit teplo domova. Musíte správně vybrat, protože jen potom můžete v klidu domova sledovat, jak do vašeho domova vstupuje příroda nejen z materiálu oken, ale i úžasné zahrady. A nám se to podařilo. Vybrat krásná okna, zrekonstruovat dům, zachovat základní myšlenku a vytvořit domov."

Eva a René Decastelo

Dřevěná okna ze Slavonic

Eva Decastelo byla rozhodnutá pro dřevěná okna, ale chtěla okna nejen krásná, ale také s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a dlouhou životností. Proto volila okna SOLID COMFORT SC92 s izolačními trojskly.

Významným argumentem při výběru oken bylo bezpečnostní kování doplněné o kliky s pojistkou. Takto je dům zabezpečen proti vloupání, navíc se nemusí rodiče obávat, že by malé děti samy otvíraly okna a byly ohroženy.

Paní Decastelo byla nadšená ze skrytého kování, protože na oknech nejsou vidět závěsy a vzhled není ničím narušen.

Související témata:

← Zpět