#

Film o stavbě pasivního domu

Pasivní dům, to nejsou žádné složité ingredience či tajné postupy. Jak a z čeho pasivní dům postavit a na co si při jeho navrhování a stavbě dát pozor, aby vám byl po chuti? Ten správný recept se dozvíte v našem filmu Vaříme pasivní dům.

Zobrazit
#

Otázky a odpovědi, mýty a předsudky

Pasivní domy se pomalu začínají dostávat do povědomí veřejnosti. Bohužel část jejich nesporných předností je pro mnohé lidí skryta pod vrstvou neoprávněných předsudků a domněnek. Ing. arch. Josef Smola se rozhodl zjistit, co je na nich pravdivého a poukázat na nejčastější omyly.

Zobrazit
#

Definice pasivního domu

Pasivní domy se v českých normách objevily ještě mnohem dříve než byl na našem území vůbec nějaký postaven. Norma ČSN 73 0540 jej popisuje následovně:

Zobrazit
#

Historie pasivních domů

Koncepce pasivního domu byla nastíněna již v roce 1988 během vědeckého pobytu Dr. Wolfganga Feista na univerzitě v Lund/Švédsko při brainstormingu s Prof. Bo Adamsonem: je třeba využít potenciálu vyplývajícího z možností úspor u investičních nákladů díky vylepšené technice energetických úspor.

Zobrazit
#

Pasivní domy - úvod

Výstavba pasivních a nízkoenergetických domů zajímá stále více stavebníků. Významná část našich zákazníků si vybírá dřevěná eurookna právě do svých nízkoenergetických a pasivních domů. Proto chceme poskytnout alespoň základní informace o této problematice.

Zobrazit