Okna PROGRESSION pro pasivní domy

Okno PROGRESSION vyhovuje požadavkům na minimalistický design a současně požadavkům na vynikající tepelně izolační vlastnosti, vysoké solární zisky a dokonalou neprůvzdušnost.

Tato unikátní moderní bezrámová okna získala cenu GRAND PRIX.

Dřevěná okna PROGRESSION

Okna s moderním vzhledem

Okna PROGRESSION jsou díky své jedinečné konstrukci a minimalistickému designu předurčena pro moderní architektonicky atraktivní budovy, z exteriéru je viditelné pouze sklo, rám oken je skrytý za zateplenou fasádou. V interiéru na nás čeká tradiční dřevěné okno, které díky použitému přírodnímu materiálu napomáhá docílit pocitu domácí pohody.

Pohled zvenku

minimalistický vzhled

Pohled zevnitř

tradiční dřevěné okno

Okno PROGRESSION - exteriér Okno PROGRESSION - interiér

Okna PROGRESSION - elegantní klíč k úsporámPassive House Institute - okno PROGRESSION je zde certifikované

  • Moderní minimalistický a nadčasový vzhled zvenku
  • Tradiční dřevěné okno zevnitř
  • Zvýšené solární zisky
  • Takřka neomezená životnost
  • Odolnost proti povětrnostním vlivům
  • Bezpečnostní kování - všechny uzavírací body
  • Skryté závěsy s nosností až 160kg
  • Certifikované Passive House Institutem
  • Chráněno užitným vzorem

Součinitel prostupu tepla rámem Uf=0,65 W/m2K

Okna PROGRESSION dosahují vynikajících tepelně izolačních vlastností díky velmi nízké hodnotě součinitele prostupu tepla.

Součinitel prostupu tepla okna Uw=0,61 W/m2K se sklem Ug=0,5 W/m2K
Součinitel prostupu tepla okna Uw=0,69 W/m2K se sklem Ug=0,6 W/m2K

Okno PROGRESSION

Pohled zvenku

minimalistický vzhled

Pohled zevnitř

tradiční dřevěné okno

Okno PROGRESSION - exteriér Okno PROGRESSION - interiér

Nové řešení oken pro pasivní domy

Okna PROGRESSION při správném zabudování, kdy jsou kompletně schovaná v izolaci, mají vzhled bezrámového zasklení s optikou čistého skla.  Tato moderní, vysoce efektivní, okna dosahují výrazně vyšších solárních zisků.

Třída efektivity (A až C) zohledňuje celoroční bilanci oken, bere do úvahy i velmi důležitý podíl rámu okna. Mnoho pasivních oken je pouze v kategorii C díky velkému podílu rámu. Pouze koncepčně nová okna jsou v kategorii A, s nimi je možné dosáhnout roční úspory u běžného rodinného domu cca 2kWh/(m2a).

Okna PROGRESSION získala prestižní certifikaci Passive House Institutu v Darmstadtu, a to dokonce ve třídě efektivity phA.

Kování oken PROGRESSION

Bezpečnostní kování oken a skryté závěsy

Okna PROGRESSION ze Slavony jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Díky těmto bezpečnostním prvkům vám případný lapka okno prostě nevypáčí.  Klasická okna mají čepy hladké a ty zloděj vyháknout, nebo vypáčit, může. U celoobvodového kování používaného na oknech SLAVONA jsou všechny uzavírací body bezpečnostní. Stejným způsobem jsou zajištěna obě křídla dvoukřídlého okna. Okno PROGRESSION získalo na veletrhu ForArch cenu GRAND PRIX

Nové skryté kování s neviditelnými závěsy s nosností až 160kg zajišťuje zlepšení neprůvzdušnosti oken PROGRESSION a samozřejmě zlepšuje i jejich vzhled.

Bezpečnostní provedení oken RC 2 a RC 2N

Okna prošla bezpečnostní zkouškou, v nabídce je i provedení se zvýšenou bezpečností třídou RC 2N a RC 2 doloženou certifikátem.

Okna s dlouhou životností

Z venkovní strany je vystavena povětrnostním vlivům pouze dřevěná hrana v ostění a nadpraží okna. Na tuto hranu je použito tepelně upravené dřevo – Thermowood. Spodní část okenního rámu je kryta okapnicí z kompozitu. Oknu v tomto provedení nehrozí žádné nebezpečí.

Z vnitřní strany lze použít jakoukoli povrchovou úpravu, nemusíme již řešit odolnost proti nepřízni počasí, proto můžeme nechat maximálně vyniknout přírodní vzhled dřeva.

Neprůvzdušnost a vodotěsnost

Konstrukce oken Slavona obecně dosahuje vynikajících hodnot neprůvzdušnosti a vodotěsnosti, toto platí i o nových oknech PROGRESSION. Tyto a další vlastnosti oken byly ověřeny ve Zkušebně stavebně truhlářských výrobků ve Zlíně.

Související témata:

poptávka
Dotaz
Odeslat
Pusťte přírodu k sobě domů!

Motto:

Les. Vůně dřeva.
Okno do dětství.
Jako z jiného světa.
Pohádka pro dospělé.

Dřevěná okna - z lásky k přírodě
Dřevěná okna - z lásky k přírodě

Vyrábíme dřevěná okna a myslíme na úsporu energií.  Jistě, to vás nepřekvapí.
Ale přemýšlíme za vás i v ekologických souvislostech.  Dřevo je nádherný,
a přitom obnovitelný materiál.