Konstrukce eurooken SOLID COMFORT

Profil okna SOLID COMFORT je konstrukčně odlišný od standardně používaných eurooken. Nemá zafrézovanou rámovou okapnici, proto nedochází k úbytku materiálu na spodní části rámu okna. Právě tím se zlepšuje tepelná izolace v této kritické části okna a zvyšují se hodnoty vnitřní povrchové teploty. Odtok vody je pak řešen vyfrézovanými odtokovými otvory v rámu, které vedou nad venkovní parapet.

Konstrukce okna SOLID COMFORT

Další konstrukční změnou okna SC proti klasickému eurooknu je větší překrytí křídla přes rám. Když se na podobné okno podíváte, působí na vás až dojmem, že není příliš silné. Tento kladný dojem je násoben zlepšenými tepelně-izolačními vlastnosti okna. Okno SC92 navíc obsahuje tři těsnící profily, které jsou optimálně umístěny v jeho profilu.

Vodorovný řez oknem SOLID COMFORT

Při vývoji oken SOLID COMFORT byl kladen důraz na vyřešení všech detailů. Byl zaveden nový systém spojování více okenních prvků do sestav. Samozřejmostí je odvětrání skel otevíravých i neotevíravých oken. Důkladně bylo vyřešeno utěsnění dvoukřídlového okna.

Dřevěná eurookna jsou vždy vyrobena z lepeného hranolu v provedeních:

  • nenapojovaném - fixním (tato dražší varianta je bez napojení v pohledové lamele, což je zejména estetická přednost.),
  • napojovaném – cinkovaném (levnější napojovaná varianta hranolu má v pohledové lamele spojení „zoubky", v odborné terminologii se tento spoj nazývá cink).

Středové lamely jsou vždy z napojovaného materiálu. V případě dlouhých prvků (nad 3m) již není dodáván fixní hranol a musí se tyto díly vyrobit z napojovaného.

Související témata:

poptávka
Dotaz
Odeslat
Pusťte přírodu k sobě domů!

Motto:

Les. Vůně dřeva.
Okno do dětství.
Jako z jiného světa.
Pohádka pro dospělé.

Proužek

Designová dřevěná okna INSPIRO

Dřevěná okna - z lásky k přírodě
Dřevěná okna - z lásky k přírodě

Vyrábíme dřevěná okna a myslíme na úsporu energií.  Jistě, to vás nepřekvapí.
Ale přemýšlíme za vás i v ekologických souvislostech.  Dřevo je nádherný,
a přitom obnovitelný materiál.