Dřevohliníková okna

Dřevohliníková okna vynikají extrémní životností.

Krytím hliníkovým opláštěním z vnější strany je zajištěna odolnost proti působení vnějších vlivů. Dřevohliníková eurookna jsou vhodná pro moderní stavby, kde barevné provedení hliníkového pláště ladí s moderním provedením fasády. Z vnitřní strany jsou okna dřevěná, zajišťují příjemnou pohodu pro bydlení.

Dřevohliníková okna v sobě spojují výhody obou materiálů - přírodní vzhled dřeva v interiéru a moderní design i vysokou životnost z exteriéru.

Dřevohliníková okna HA110 LIGHT

Dřevohliníková okna HA110 LINE

Dřevo je přírodní materiál, kterému dáváme přednost při zařizování domu kvůli příjemnému vzhledu, který dotváří atmosféru domova. Máme-li také okna ze dřeva a chráníme z venkovní strany hliníkovým opláštěním proti povětrnostním vlivům, pak dosáhneme ideálního řešení. Z vnitřní strany okna na nás totiž dýchá příroda a z venkovní je okno dokonale zabezpečeno.

Dřevohliníkové okno ze Slavony se skládá z dřevěné části, která je vždy v síle 92 mm, ta je chráněna hliníkovým pláštěm v několika variantách (ve svařovaném provedení). Konstrukční provedení zajišťuje dokonalou vzduchotěsnost a výbornou tepelnou izolaci.

Tepelná izolace oken nás zajímá nejen u nízkoenergetických, pasivních a nulových domů. Okno je nejslabším článkem obálky budovy, může se jím ztrácet velké množství energie. Proto je zásadní volba kvalitních oken, která jsou nejen krásná, ale také dobře izolují.

Provedení dřevohliníkových oken HA110

HA110 LINE

Dřevohliníkové okno pro běžné stavby

HA110 LIGHT

Dřevohliníkové okno pro lepší zateplení

HA110 LINE - dřevohliníkové okno HA110 LITE - dřevohliníkové okno

Hliníkové opláštění nesahá na bocích a horní části okna až do kraje rámu, aby bylo možno dotáhnout tepelnou izolaci k dřevěnému rámu okna a nevznikal tepelný most.

Dřevohliníková okna - v interiéru příjemný povrch smrkového dřeva

Dřevohliníková okna uspokojí nejnáročnější požadavky na vzhled, životnost i funkci okna.

Jednokřídlové okno

otevíravé sklopné křídlo

Dvoukřídlové okno

otevíravé sklopné křídlo / fix

Dvoukřídlové okno

obě otevíravá křídla

Jednokřídlové dřevohliníkové okno Dřevohliníkové okno neotevíravé fixní křídlo / otevíravé sklopné křídlo Dvoukřídlové dřevohliníkové okno

Bezpečnost a design

Všechna okna SLAVONA jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. U  celoobvodového kování jsou všechny uzavírací body bezpečnostní. Tímto způsobem je zajištěno i druhé křídlo dvoukřídlého okna. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Je to vlastně zámek, proto okno nejde vypáčit. Okna s běžným kováním mají čepy hladké a dají se vyháknout nebo vypáčit.

Dřevohliníková okna jsou svým charakterem určena pro moderní stavby, kde hliníkové profily doplňují charakter budovy. Proto jsme pro ně zvolili jednoduché a čisté tvary.

Povrchová úprava dřevohliníkových oken

Díky ochraně dřeva proti povětrnostním vlivům můžeme na dřevohliníková okna použít povrchové úpravy, které zachovají přírodní charakter dřeva. Standardně aplikujeme systém Natureffekt v různých odstínech. ale možné je i použití přírodního oleje.

Pravidelné větrání

V současné době je mnoho staveb vybaveno řízeným větráním, ale pokud ho zrovna váš dům nemá, nezapomínejte několikrát denně krátce, ale intenzivně vyvětrat. Pět minut postačí. Tímto způsobem se sice na chvíli ochladí vzduch, ale nastřádané teplo například ve zdech rychle zajistí jeho opětovné ohřátí.

Související témata:

poptávka
Dotaz
Odeslat
Pusťte přírodu k sobě domů!

Motto:

Les. Vůně dřeva.
Okno do dětství.
Jako z jiného světa.
Pohádka pro dospělé.

Dřevěná okna - z lásky k přírodě
Dřevěná okna - z lásky k přírodě

Vyrábíme dřevěná okna a myslíme na úsporu energií.  Jistě, to vás nepřekvapí.
Ale přemýšlíme za vás i v ekologických souvislostech.  Dřevo je nádherný,
a přitom obnovitelný materiál.