Montáže oken a dveří

Součástí dodávky výplní stavebních otvorů je obvykle i odborná montáž. Podle typu stavby a požadavků stavebníka se může lišit způsob kotvení oken a dveří.

Tradičně bylo zvykem kotvení oken do zdi, s příchodem nízkoenergetických a pasivních domů se stává nutností realizovat různá alternativní řešení kotvení dle typu stavby. Proto se dnes již běžně kotví okna mimo zdivo a jsou umístěna uvnitř tepelné izolace (předsazená montáž).
Montáží se rozumí osazení výplní do připravených nebo vybouraných otvorů, jejich vyrovnání a ukotvení, zapěnění PU pěnou a seřízení celoobvodového kování.

Do jednoho roku od montáže poskytujeme jedno seřízení kování zdarma.

Pro dokonalé zatěsnění je nutné použití 3-stupňového systému těsnění připojovací spáry (těsnění proti vlhkosti, zajištění neprůvzdušnosti, eliminace tepelných mostů, zlepšení zvukověizolačních vlastností). Podle konkrétního konstrukčního detailu se liší použitý systém těsnících materiálů. V případě předsazené montáže oken lze při montáži obvykle utěsnit pouze vnitřní stranu. Vnější se pak musí realizovat spolu se zateplovacím systémem.

Zednické zapravení není součástí montáže.

V ceně montáže není zahrnuto lešení, jeřáb a další speciální manipulační technika, v případě potřeby se toto řeší individuálně. Jedná se pouze o nadrozměrné a těžko přístupné prvky.

Demontáží se rozumí vybourání stávajících výplní stavebních otvorů bez zachování jejich hodnoty (není součástí montáže), při demontáži - vybourání oken a dveří dojde k poškození špalety.

Ukázka demontáže a montáže oken u paní Evy Decastelo v Praze.

Související témata:

← Zpět