Kam posouváme eurookna SOLID COMFORT

Nechtěli jsme vyrábět pouze "tlustší" okno. Inovacmi jsme získali zásadně lepší vlastnosti než má dřevěné eurookno.

Proč jsme se rozhodli změnit konstrukci okna?

Konstrukce eurookna je sice promyšlená, ale vznikla před více než dvaceti lety za naprosto jiných podmínek ve stavebnictví, než jaké jsou dnes.

Proto jsme se zaměřili na vlastnosti eurooken, které jsme chtěli zlepšit, případně ty špatné odstranit. Nakonec jsme museli konstrukci okna poměrně hodně změnit, ačkoli na první pohled se dřevěná okna SOLID COMFORT od standardních eurooken tolik neliší.

Nechtěli jsme vyrábět okno, které bude jen "tlustší", ale bude mít zásadně jiné (lepší) vlastnosti než běžné dřevěné eurookno.

Silnější profil SC92 - 92mm vyžaduje také důmyslnou konstrukci, aby byla plně funkční i okna malých rozměrů. Velká křídla oken s trojsklem jsou sice těžší, ale kování je dostatečně dimenzované a vybavené zvedačem, který zabraňuje svěšování křídla.

Nejmarkantnější je změna rámu okna v parapetní části, kde jsme odstranili hliníkovou velkoobjemovou rámovou okapnici a zachovali maximum materiálu - dřeva, který je velmi dobrý izolant.

Samozřejmě jsme museli vyřešit odtok vody, proto je v rámu odvodňovací žlábek s odtokovými otvory. Ty jsou vyfrézovány speciálním způsobem.

S důrazem na lepší odolnost oken proti povětrnostním vlivům jsme omezili počet nákližků a zbytečných spojů. Toto si můžeme dovolit právě díky nejmodernějšímu vybavení a možnostem výrobní linky. Jednou z takových možností je střídavý falc, který spojí do jednoho prvku otvíravou s neotvíravou částí okna právě bez nutnosti vkládání dalšího vyrovnávacího profilu.

Popis oken SOLID COMFORT SC92

Jedním z důležitých požadavků při vývoji okna SOLID COMFORT bylo dosáhnout co nejlepších tepelně izolačních vlastností. Proto jsme více zapustili okenní křídlo do rámu, funkční spára okna tak lépe izoluje. Okno navíc působí subtilněji. Současně je výhodnější poměr plochy skla vůči rámu, takže okno poskytne více světla a solárních zisků.

Velmi často vidíme eurookna s hliníkovou křídlovou okapnicí, která se dotýká izolačního skla. Okapnice chrání namáhanou hranu křídla proti povětrnostním vlivům, ale rozhodně se nesmí dotýkat skla, aby neochlazovala okraj skla. Naše křídlová okapnice má v sobě zasunuté těsnění, takže se skla dotknout nemůže.

Zdokonalili jsme utěsnění izolačních skel a taky použili některé těsnící profily z vhodnějších materiálů a dokonalejší konstrukce. Srazu dvoukřídlového okna byla věnována speciální pozornost, protože s ním obvykle bývají problémy. U pasivních domů nejsou dvoukřídlová okna vůbec z tohoto důvodu doporučována. Dvoukřídlová okna SOLID COMFORT mají ve srazu křídel celkem 5 těsnících profilů a testování ve zkušebně ověřilo jejich perfektní utěsnění.Sraz dvoukřídlového okna s 6ti těsnícími profily

Tímto jsme dosáhli mnohem lepšího utěsnění okna zevnitř.

Dřevěná okna SOLID COMFORT SC92 jsou navíc utěsněna i z venku, mají celkem 3 těsnící profily. Takže dešťová voda nemá šanci se do funkční spáry okna ve větší míře dostat.

Dřevěné okno SC92 - řez ostění

Okna mohou být vybavena skrytým kování s nosností závěsů 160kg, tyto skryté závěsy zamezí poslední možnosti průniku vzduchu z interiéru do funkční spáry okna (kolem std. závěsů je zmáčknuté těsnění a v tomto místě nemůže dokonale těsnit). Povedlo se nám zdokonalit těsnost i stdandardních viditelných závěsů s integrovaným těsněním.

Utěsnění okna z vnitřní strany je stále důležitější s ohledem na jejich použití v nízkoenergetických a pasivních domech. Dokonalá těsnost domu je ověřována Blower door testem, ten ukáže na sebemenší netěsnost.

Nový systém výroby

Vsadili jsme na nejmodernější výrobní technologii. Unikátní výrobní linka dokáže na jeden průchod kompletně opracovat každý jednotlivý díl dřevěného okna s dokonalou přesností. Neméně důležitá je i perfektní povrchová úprava, ta probíhá v automatické lakovací lince, kde je zajištěna optimální vlhkost, kondenzační sušení v tunelu, v neposlední řadě zcela přesný nástřik lazurovacích laků nebo krycích barev reciprokátorem. Na rozdíl od šestiosých robotů, nemá žádné přestřiky v rozích. Reciprokátor nastříká zcela stejnou vrstvu povrchové úpravy i na tvarově složitých výrobcích.

Povrchová úprava se zárukou 10 let

Máme velmi dobré zkušenosti s povrchovou úpravou ADLER, kterou používáme na našich oknech řadu let, poslední roky generaci 3 se zárukou 5let. V roce 2010 jsme zavedli novou generaci HighRes. Výrobce na tuto povrchovou úpravu poskytuje záruku 10 let. ADLER si ověřil kvalitu a může si dovolit takto velkorysé podmínky. Jiní výrobci sice poskytují delší záruky, ale za podmínek, které jsou prakticky nesplnitelné.

Samozřejmě, že je nutná kontrola oken, pokud by došlo k mechanickému poškození, je potřeba provést opravu a nenechat okno zničit. V takovém případě by záruka pochopitelně neplatila.

Bezpečnostní kování oken

Všechna okna Slavona osazujeme kováním SIEGENIA AUBI TITAN AF, které přesvědčuje množstvím nových technologií v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu.

Povrchová úprava TITAN Silber nabízí odolnost proti vlivům životního prostředí, jako je déšť, vítr, prach a vzdušná vlhkost. Korozní ochrana díky osvědčené nanotechnologii zabezpečuje vysoce hodnotný stříbrně lesklý vzhled.

Každý výrobce oken si volí variantu způsobu kování oken. Pokud výrobce oken uvádí značku kování, které používá, ještě to neznamená, že si zvolil stejné jednotlivé prvky jako jiný výrobce, uvádějící stejnou značku.

Všechna naše okna jsou standardně osazena bezpečnostním kováním. Dvoukřídlová okna jsou zakována celoobvodovým kováním na obou křídlech. Nově je možnost volby skrytého kování s nosností až 160kg.

Skyté kování s nosností až 130kg

Uložit

Související témata:

← Zpět