Parapety

Parapety k oknům neodmyslitelně patří, ale vždy je třeba mít na paměti, že jejich montáž se odvíjí od fáze probíhající stavby. Vnější hliníkové parapety se do fasády montují v souladu s pracemi na zateplovacím systému. Koncovky parapetů je vhodné zapustit do omítky a při montáži dbát na správné osazení k oknu pro zajištění odtoku vody.

Venkovní hliníkové parapety mohou být v několika odstínech (bílá, stříbrná, tmavý bronz, světlý bronz a tmavě šedá), dodávku obvykle zajišťuje firma realizující fasádní práce.

Výběr vnitřních parapetů záleží především na představách o podobě interiéru, a proto s ním standardně ladíme barvy a materiál. Vybírat lze z postformingových parapetů v několika dekorech. Vhodnou variantou mohou být i parapety ze dřeva. Vždy je však třeba neopomíjet vlhkost interiéru. Zejména dřevěné parapety je totiž možné osazovat až do zcela vyschlé stavby.

Dodávky parapetů nezajišťujeme. V příloze smlouvy najdete detail osazení, který je třeba dodržet, aby byl zajištěn odvod dešťové vody.

Máte dotaz ?

Galerie