Okna a dveře pro pasivní domy

Ceny za energie nejsou malé, a tak i poslední finanční hýřil začíná přemýšlet, kde a jak ušetřit. Pokud hledá dobře, začne se zajímat o pasivní domy. Pokud hledá ještě lépe, zjistí, že jedním ze základních prvků pasívních domů jsou dobře tepelně izolující okna a dveře. A když hledá nejlépe, tak pochopí, proč se Slavona věnuje vývoji a výrobě dřevěných a dřevohliníkových oken a dveří pro energeticky úsporné domy.

Nabídka oken a dveří SLAVONA

V nabídce oken u nás najdete dřevěná eurookna a dřevohliníková okna vhodná pro energeticky úsporné domy, hlavně pak dřevěná okna PROGRESSION, které jsou certifikované Passive House Institutem, ale nezapomínáme ani na dveře, ať už vchodové nebo balkonové či posuvné.

Francouzská okna

Definice pasivního domu

Pasivní dům je budova, která díky své konstrukci zaručuje kvalitní vnitřní prostředí v létě i v zimě bez tradičního otopného a chladícího systému. Obvykle se vyznačuje vysokým stupněm tepelné izolace a velmi dobrou neprůvzdušností, kvalitní vnitřní prostředí je zajištěno nuceným větráním s vysoce efektivní rekuperací odpadního vzduchu. Proto je návrhový měrný tepelný příkon limitován množstvím tepla, které může být dodáno minimálním potřebným množstvím větracího vzduchu. Vytápění ale nemusí být realizováno pouze větracím systémem. Pro oblast mezi 40° a 60° severní šířky platí kritéria určené výpočtovým modelem dle PHPP:

  • roční měrná potřeba tepla na vytápění a chlazení pasivního domu je nejvýše 15 kWh/(m2a)
  • neprůvzdušnost n50 nejvýše 0,6 h-1
  • roční celková měrná potřeba primární energie pasivního domu je nejvýše 120 kWh/(m2a)

K dosažení těchto charakteristik má pasivní dům mimořádně dobrou tepelnou izolaci s eliminovanými tepelnými mosty, nízkou infiltrací, a využívá pasivní solární zisky a zpětné získávání tepla. Současné použití obnovitelných zdrojů energie může snížit výslednou potřebu energie.

Více o pasivních domech na webu Centra pasivního domu www.pasivnidomy.cz

Související témata:

Aktuality
17.5.2017 Vyrobeno v Česku

Kouzlo výroby dřevěných oken a dveří ve Slavonicích

Téma měsíce
27.10.2016 Nový Trend a lidé pozorují dveře ze Slavony

Dveře jsou symbolem nových začátků, prvních kroků, mystických procitnutí a určitého…

HP Slides
Bezúdržbová okna

Okna PROGRESSION nemají zvenku prakticky žádný rám, proto jsou odolná vůči povětrnostním vlivům. Takže již žádné starosti s údržbou oken.

Více informací
Moderní posuvné dveře

Jedinečné posuvné dveře, které nejen dobře izolují, ale současně maximálně využívají sluneční energii.

Více informací
Opravdu dřevěné okno

Vyberte si to nejhezčí dřevo na svá okna. Dejte prostor fantazii!

Více informací
Sestavte si okno podle svých představ!

S oknem INSPIRO můžete volit jiný vzhled zvenku a jiný zevnitř, z každé strany jinou dřevinu i barvu.

Více informací
Sluneční energie a tepelné zisky

Konstrukce oken PROGRESSION se vzhledem bezrámového zasklení využívá větší plochy skla a proto poskytují více světla a větší solární zisky.

Více informací