Okna z modřínu

Sibiřský MODŘÍN ze severní části Sibiře neboli Severský Sibiřský Modřín je unikátní dřevinou, kterou nenajdete nikde jinde na světě. Sibiřský modřín je svědkem dlouhé historie ruské Tajgy.

Okna z modřínu

Severský Sibiřský MODŘÍN Larix Sibirica je dle našeho názoru nejvhodnější dřevinou určenou pro výrobu dřevěných oken a dveří. Tato dřevina vyniká svou krásnou texturou, barvou, hustotou, tvrdostí, tvarovou stálostí a odolností vůči vnějším vlivům. Pro výrobu oken a dveří používáme výhradně Sibiřský MODŘÍN původem ze Severních částí Sibiře, kde stromy dorůstají až 50-ti metrové výšky a oddenkového průměru až 2,5 metru. Na Sibiři je průměrná délka života Sibiřského Modřínu cca. 700 - 1000 let, přičemž se setkáváme i se stromy starými 1300 let. Nejcennějším modřínem je právě Severský Sibiřský MODŘÍN, který se nachází v severním teritoriu Sibiře kde díky silně rašelinatým podložím obsahuje nižší obsah přírodních epoxidů - to je smůly.

Co se týče tvrdosti, Sibiřský Modřín dosahuje téměř tvrdosti dubu, avšak naproti dubu si zachovává vynikající fyzikální vlastnosti, které nenajdete u žádné jiné dřeviny. Vzhledem ke svému unikátnímu specifickému chemickému složení patří Sibiřský MODŘÍN mezi ty nejtrvanlivější dřeviny rostoucí na severní polokouli. Jako příklad můžeme uvést krásné Italské Benátky, které dodnes stojí na původních modřínových pylonech vyrobených právě ze Sibiřského MODŘÍNU. Severský Sibiřský MODŘÍN je velice odolný vůči vlivu vody ať se jedná o vodu sladkou nebo slanou mořskou.

Když se podíváme do historie naší země, byl to právě modřín a dub, ze kterého naši předci vyráběli okna a dveře, které fungují dodnes. Oproti tuzemskému nebo evropskému modřínu má však námi používaný Severský Sibiřský MODŘÍN následující obrovské výhody:

Okna z modřínu - ideální volba

Dnes můžeme s jistotou říci, že naše modřínová okna, patří na současném trhu mezi technologickou špičku. Naše produkty vznikají skloubením tradičního velice trvanlivého materiálu z TAJGY ve formě lepeného SUPERHRANOLU ze Severského Sibiřského Modřínu a důmyslně řešených okenních a dveřních profilů.

Pokud chceme nechat vyniknout originální překrásnou kresbu modřínového dřeva na oknech nebo dveřích SOLID COMFORT, pak je ideální volbou světlejší odstín lazury.

V případě dřevohliníkových oken a oken PROGRESSION z modřínu nejvíce vynikne struktura dřeva s povrchovou úpravou Natureffekt, která zachovává maximálně přírodní vzhled.

Související témata:

← Zpět