Dům snů z reality show

Dům snů znáte ze stejnojmenné reality show na TV Nova, jedná se o energeticky úspornou dřevostavbu. Vzhledem k výborným hodnotám zde byla zvolena okna SOLID COMFORT, která zde měla téměř premiéru. Soutěžící vybrali modrošedou barvu RAL, ve stejné barvě jsou i garážová vrata. Interiérové dveře zvolili z ořechu, samozřejmě masiv.

Dům snů z reality show

Architekt Josef Smola pro Dům snů navrhl zajímavé řešení rohových oken se spojením skel bez rohového sloupku, toto řešení umožňuje volný, ničím nerušený pohled do okolí domu. Další zajímavostí je velká prosklená stěna na terasu a k bazénu, tvořena zdvižně posuvnými dveřmi HS portal s bezbariérovým prahem. Všechna eurookna, balkonové, posuvné i vchodové dveře jsou vyrobena ve stejném profilu - SOLID COMFORT. Ze stejné dřeviny a ve stejném barevném provedení jsou v Domě snů i dřevěná sekční garážová vrata, takže veškeré výplně otvorů spolu dokonale ladí.
V Domě snů se samozřejmě řešilo co nejlepší utěsnění oken. Tepelně-izolační dřevovláknité desky z části kryjí okenní rámy. Připojovací spára byla utěsněna PU pěnou, vnější těsnění s komprimovanou páskou, ta zajišťuje vodotěsnost směrem dovnitř a paropropustnost směrem ven. Vnitřní těsnění s fólií, která zajišťuje vzduchotěsnost a parotěsnost. Těsnost Domu snů se prověřovala v Blower door testu s velmi dobrým výsledkem.

Další videa najdete na YouTube Slavona

← Zpět