Jaké dveře do pasivních domů

Používáme speciální konstrukce s dokonalou těsností a izolačními vlastnostmi.

Na vchodové dveře pro pasivní domy jsou, stejně jako na okna, kladeny vysoké požadavky s ohledem na tepelně izolační vlastnosti a minimální průvzdušnost. Protože jsou domovní dveře významným estetickým prvkem domu, je důležitý i jejich vzhled. Nesmíme zapomenout ani na bezpečnost, kterou musí obyvatelům poskytnout.

Dokonalá těsnost

V pasivním domě se klade důraz na vzduchotěsnost, proto je požadovaná třída průvzdušnosti vchodových dveří alespoň 3.

Velmi dobrou těsností se vyznačují dřevěné dveře SC92, dveře PROGRESSION i dřevohliníkové dveře HA110. Všechny tyto dveře mají 3 těsnící profily v obvodu křídla a dobře dvojitě utěsněný práh s přerušením tepelného mostu.

Výborná tepelná izolace

Vchodové dveře v pasivním domě musí především dobře tepelně izolovat, proto musí být součinitel prostupu tepla UD co nejnižší. Konstrukce dveří je proto řešena tak, aby bylo možné použít optimální izolační výplně a skla. Stejně důležité je i zabudování dveří do stavby, proto jsou vhodné podkladní profily s nízkou tepelnou vodivostí a maximální přeizolování rámu dveří.

Dveře PROGRESSION TREND jsou optimální volbou pro pasivní domy

Vchodové dveře PROGRESSION TREND - Willi

Speciálně vyvinuty pro pasivní domy jsou dveře PROGRESSION TREND. Jejich rám je určen celý k zapuštění do zateplené fasády, čímž se ještě zlepší jejich tepelně technické vlastnosti. Dveřní křídlo je sendvičové 92mm silné, rámem s kompozitní výztuhou proti průhybu a s polyuretanovým izolačním jádrem.

Součinitel prostupu tepla dveří (bez skla): UD = 0,67 W/m2K
Třída průvzdušnosti č.4

Neomezená životnost s hliníkem

Důležitým kritériem při výběru dveří je také odolnost proti povětrnostním vlivům a dlouhá životnost. Těmto požadavkům vyhoví nejlépe dřevohliníkové dveře, ať už profil HA110 nebo novinka dveře PROGRESSION STYLE. Takové dveře odolají nepřízni počasí, přitom v interiéru vynikne krása dřeva.

Dřevohliníkové vchodové dveře STYLE:
Součinitel prostupu tepla dveří (bez skla): UD = 0,8 W/m2K
Třída průvzdušnosti č.3

Vybírat můžeme z mnoha designů

V katalogu dveří najdeme mnoho vzorů, které se mohou modifikovat dle požadavků zákazníka. V případě zájmu je možné vyrobit dveře i podle individuálního zadání.

Související témata:

← Zpět