Historie společnosti SLAVONA

Společnost SLAVONA, s.r.o. je tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří na zakázku. Její počátky sahají do roku 1991, kdy na okraji malebného renesančního města Slavonice vzniká Truhlářství Kamír.

Poctivost a láska k řemeslu velmi rychle přesáhla hranice místního regionu a reference o zručnosti a všestranné dovednosti se záhy rozšířily i do jiných oblastí nejen České republiky, ale i sousedního Rakouska. Proto koncem roku 1999 se řemeslná živnost zákonitě mění ve společnost SLAVONA, s.r.o., a to nejen navenek změnou názvu, ale především zavedením nových technologií v nově vybudovaných výrobních halách s profesionálními dřevoobráběcími stroji, linkou na povrchovou úpravu dřeva a zkušeným týmem pracovníků. Takto se společnost zařadila mezi firmy s výrobou stavebně truhlářských výrobků podle nejnovějších technických poznatků ve vazbě na tradiční precizní řemeslné zpracování, schopné obstát v těch nejnáročnějších podmínkách českého a evropského trhu.

Libor Kamír

Společnost SLAVONA navazuje na svou historii a specializuje se pouze na výplně stavebních otvorů. Vyrábí dřevěná okna a dveře pro nízkoenergetické a energeticky pasivní domy, stejně jako pro klasickou výstavbu, reaguje na individuální přání stavebníků, umí řešit speciální požadavky, realizuje montáže výplní stavebních otvorů.

Intenzivně se věnuje vývoji oken a dveří, zejména pro pasivní domy.